stavbag.cz

info@stavbag.cz

napište nám

Prodej a dovoz zeminy

písku a štěrku

Praha západ a okolí

Prodej zeminy

kvalitní zahrádkářský substrát i běžná zemina

Písek a štěrk

prodej sypkých stavebních materiálů

Doručení do 24h

dodávka vlastními kontejnery

Prodej zeminy, štěrku a písku

Potřebujete na pozemek zeminu nebo sypký materiál?
Dodáváme základní zeminu, kvalitní zahradní substrát a hlavní druhy písku, štěrku a kačírku. Od osvědčených dodavatelů, s vlastní dopravou. 

Základní zemina  je určena k terénním úpravám, k  případně rekultivaci v rámci stavební činnosti.

Zahradní zemina je vhodná pro zakládání trávníků a zahrad. Pro zakládání trávníků je postačující cca 10 cm vrstva. Zemina se rozprostře na předem urovnanou plochu, povrch se urovná, vyseje travní osivo, nebo se položí travní koberec. Plocha se utuží, např. zahradnickým válcem.

Ekologická firma


Naše firma si zakládá na ekologickém myšlení jak při likvidaci odpadu tak při realizacích stavebních a demoličních prací.

Cena zeminy, štěrku, písku a kačírku

Zemina

Zemina typu A - 395 Kč / 1 t

pro zakládání trávníků a zahrad

Zemina typu B - 60-120 Kč / 1 t

základní zemina k terénním úpravám

Písek

Písek 0-4mm - 255 Kč / 1 t

Kopaný (maltový)

Písek 0-4mm - 315 Kč / 1 t

Říční (betonový) 0-4mm 2x praný

Písek 0-4mm - 255 Kč / 1 t

Říční (betonový)

Písek 0-8mm - 215 Kč / 1 t

Zásypový tříděný 0-8mm

Štěrk

štěrk 0-5 cena

Štěrk 0-4mm - 315 Kč / 1 t

štěrk 4-8 cena

Štěrk 4-8mm - 475 Kč / 1 t

štěrk 8-16 cena

Štěrk 8-16mm - 415 Kč / 1 t

štěrk 16-32 cena

Štěrk 16-32mm - 435 Kč / 1 t

štěrk 32-63 cena

Štěrk 32-63mm - 415 Kč / 1 t

štěrk 16-22 cena

Štěrk 0-32mm - 355 Kč / 1 t

Štěrk 0-63mm - 355 Kč / 1 t

směs menšího a většího kameniva

Kačírek (praný)

Kačírek 4-8mm - 395 Kč / 1 t

Kačírek 8-16mm - 395 Kč / 1 t

Kačírek 11-22mm - 395 Kč / 1 t

Kačírek 16-32mm - 545 Kč / 1 t

Nejčastější dotazy

Základní zemina a zahradní substrát jsou dva základní materiály, které se používají v zahradním a krajinářském designu. Základní zemina se obvykle používá jako základ pro výsadbu a má jednoduchou strukturu s minimálním množstvím živin. Zahradní substrát je bohatší na organické látky a živiny a je určen pro rostliny, které vyžadují vyšší kvalitu půdy. Substrát také pomáhá zlepšit drenáž a udržovat optimální vlhkost pro rostliny.

Kačírek je speciální druh zeminy, který se používá především pro zahradničení a výsadbu. Jedná se o směs rašeliny, písku a jiných organických materiálů, které pomáhají zlepšit strukturu půdy, zadržovat vlhkost a zlepšovat živinový profil. Kačírek je ideální pro rostliny, které potřebují kyselé prostředí, jako jsou azalky, rododendrony, vřesy a další. Kačírek se také používá pro výrobu květinových lůžek, květinových váz a jiných dekorativních prvků zahrady.

Správné skladování zeminy, substrátů a písku je klíčové pro zachování jejich kvality a účinnosti. Nejlepším způsobem, jak skladovat tyto materiály, je udržovat je v suchu a chránit je před přímým slunečním zářením. Pokud jsou materiály vystaveny vlhkosti nebo dešti, mohou ztratit svou strukturu a kvalitu, což může negativně ovlivnit růst rostlin. Je také důležité zajistit, aby byly skladované materiály chráněny před kontaminací odjinud, například od živočichů nebo prachu z blízkých staveb. Skladování na betonových nebo kamenných podložkách může pomoci minimalizovat kontaminaci a udržet materiály suché. V případě velkého množství materiálů je vhodné využít krytý sklad nebo sklady s klimatizací, aby byla zajištěna optimální kvalita skladovaných materiálů.

Pro zahradničení se doporučuje použít druh štěrku nazývaný “dekorativní štěrk”. Tento druh štěrku se vyznačuje různými barvami, tvary a velikostmi, což umožňuje vytvářet různé vzory a textury na zahradních plochách. Dekorativní štěrk také pomáhá udržovat půdu vlhkou a redukuje potřebu zalévání rostlin. Je důležité zvolit správnou velikost štěrku pro danou aplikaci a zajistit, aby byl správně položen, aby se minimalizovalo posunutí nebo vykloubení štěrku během času.

Použití kvalitního zahradního substrátu přináší mnoho výhod pro růst a zdraví rostlin. Substrát pomáhá zlepšit drenáž a zadržování vlhkosti v půdě, což vede ke zdravému kořenovému systému rostlin a lepší absorpci živin. Kvalitní substrát také pomáhá vytvářet optimální pH rostlinné půdy pro podporu růstu rostlin. Substrát také může snížit riziko škůdců a nemocí rostlin, protože zlepšuje prostředí v kořenové zóně a snižuje stresové podmínky pro rostliny. V konečném důsledku použití kvalitního zahradního substrátu může vést ke zdravějším a plodnějším rostlinám, což vede ke krásnější a produktivnější zahradě.